Na svět jsem přišel v roce 1981 v Hradci Králové, většinu dětství jsem ale prožil v Brně. V důsledku předčasného porodu jsem od narození nevidomý, svými zájmy jsem se ale nijak nelišil od ostatních dětí. Vždy jsem měl rád sport, cestování, knihy, přírodu. Nade vším ale u mě vítězila hudba, pro kterou mi byl dán mimořádný talent.

Od malička jsem tíhl k populární hudbě, což ale nešlo příliš dohromady s hudebními osnovami škol pro zrakově postižené. Vystudoval jsem proto ZUŠ v Brně – Králově Poli a po přestěhování do Prahy jsem absolvoval obor populární zpěv na Pražské konzervatoři jako jediný nevidomý student v historii školy.

Pokud nepočítám školní přehrávky a hraní pro kamarády, s veřejným vystupováním jsem začal až po příchodu do Prahy. Hotely, restaurace, občas pozvánka na nějakou soukromou akci.

Zlomový moment mé koncertní kariéry nastal v roce 2011. A to doslova, protože jsem si při svém každoročním vánočním lyžování zlomil nohu tak vážně, že jsem celý leden strávil na motolské jipce a mnoho dalších měsíců jsem se potom učil znovu chodit. A právě během pobytu v Lázních Jáchymov jsem dostal pozvánku zahrát svůj první opravdový koncert. Na pódium jsem vstoupil stylově s berlemi, ale potom už bylo všechno tak, jak má být. Od té doby jsem odehrál stovky koncertů, ať už sám nebo s doprovodnou kapelou.

Během studia na Pražské konzervatoři jsem se seznámil s hudebním skladatelem Tomášem Kymplem. Stihli jsme spolu moje debutové album Některý lidi (2007), potom mi Tomáš zmizel do světa, kde zvítězil dvakrát po sobě v soutěži The UK Songwriting Contest. Poté, co se Tomáš vrátil zpátky, jsme naši spolupráci obnovili. Aktuálně připravujeme druhé společné album, jehož skladby budou současně tvořit základ mého nového koncertního programu.

Hudba je pořád to hlavní, co mě baví, ale stejně tak bych nemohl žít bez sportu. Lyže zimní i letní jsem sice už pověsil na hřebík, ale pořád mi zbývá turistika, běh, plavání nebo třeba cyklistika. A stejně tak se rád vydávám na cesty, i když už nemám tolik času jako dřív. Projel jsem velký kus světa a přivezl si spoustu zážitků, ale pořád zbývá hodně míst, kam bych se ještě chtěl podívat.